1980 yılların ortalarında Kemer bölgesinde elektrik malzeme satışı ve taahhüdü alanlarında ticari faaliyetine başlayan şirketimiz, ilçemizdeki turizm yapılanması ve kalkınmasına eş zamanlı gelişmiş, sektörümüzün tüm ihtiyaçlarına en iyi ve en hızlı şekilde cevap verebilme politikasıyla kendisini sürekli yenilemiştir.
Kemer ve çevresinde birçok otel, pansiyon ve konut taahhüt işlerini başarıyla teslim eden şirketimiz daha sonraki yıllarda taahhüt işlerine ara vermiş, 2000’li yılların başında toptan ve perakende malzeme satışına başlamıştır.
Sektörümüzün birçok önemli markasının bayiliğini de yürüten şirketimiz, müşterilerimizin isteklerine dün olduğu gibi, bugün ve yarınlarda en iyi şekilde cevap vermeye devam edebilmek için sürekli kendisini yenilemeyi prensip edinmiştir.
Bu husus ile alakalı 2011 yılında, Kemer mağazamız yaklaşık 2000m2’lik yeni hizmet binamıza taşınmış, geniş ürün yelpazemiz ve stok miktarımız ile burada hizmet verilmeye başlanmış, rahatça alışveriş yapılan, farklı ürün çeşitleri kolayca bulunabilen ferah bir ortam yaratılmıştır.
2005 yılından beri süregelen, aydınlatma ürünlerimizin yanında satışını yapmış olduğumuz ev aksesuarları ürün yelpazemize, ilerleyen yıllarda sektörün önemli markalarından Karaca Züccaciye ve Karaca Home bayilikleri alınarak çeşitliliğimiz güçlenmiş, 2017 yılında ise sürekli büyüyen bu iş kolumuz için Antalya merkez Konyaaltı bölgesinde 600m2 alana sahip Minta Concept mağazamız hizmete açılmıştır.

Bu mağazamızda Özcan Aydınlatma, Lucea, Karaca Züccaciye, Karaca Home markalarının yanı sıra Tefal, Evdema, Porio, SetaBianca, Cemile, ZebraCasa ve daha birçok önemli markanın bayilikleri bünyemize katılmış, ürün çeşitliliği, cazip fiyatlar ve yapılan uygun kampanyalar ile kısa zamanda bölgesinde önemli bir mesafe kat etmiştir.
Yine 2018 yılı başlarında, uzun yıllardır Kemer bölgesinde vermiş olduğumuz hizmeti, Antalya merkezde de devam ettirebilmek adına Eski Sanayi bölgesinde, yaklaşık 1800m2’lik toptan-perakende elektrik ve aydınlatma malzemesi satışı ağırlıklı yeni mağazamız hizmete açılmış,40 seneye yaklaşan bilgi, birikim ve tecrübemiz müşterilerimizle paylaşılmaya başlanmıştır.

MİNTA ELEKTRİK®